UYGULAMA

REİKİ ŞİFASI

Reiki; “Evrensel Yaşam Enerjisi” demektir. Bu enerjiye uyumlanmış bir kişi tarafından, kendine ya da başkalarına, aktarılan bir şifa uygulamasıdır. Mikao Usui tarafından Japonya’da oluşturulmuş ve dünyaya yayılmıştır.

Reiki; şifa sürecini hızlandırır, ağrıları giderir, rahatlatır, kişinin yaşam enerjisini artırır. Ameliyatlardan önce ve sonra kullanıldığında iyileşme sürecini kısaltır. Tüm hastalıkların şifasında tamamlayıcı olarak kullanılır. Kanser, kalp, böbrek hastalıkları vb. buna dahildir. Yeni oluşmuş olan hastalıklar çok çabuk iyileşir, kronikleşmiş yani çok uzun zamandır devam eden hastalıkların iyileşmesi daha uzun zaman alır.

Reiki; uygulayan kişinin ellerinden, rahatsızlığı olan kişiye veya uygulayanın kendine gönderilen, iyileştirici, şifa verici bir enerji çeşididir. Vücut içinde bulunan yaşam enerjisinin akışını düzenlemek, bedenin kendisine şifa vermesini sağlamak reikinin başlıca görevidir. Reiki ulu kaynaktan gelen canlandırıcı, şifa verici her yerde mevcut olan yaşam enerjisinin doğru ve etkili bir şekilde rahatsız olan kişiye aktarılmasını sağlar.

Reiki, Allah, Tanrı, Yaratıcı Ruh, Ana Kaynak, Evrensel Bilinç tarafından bize gönderildiği için o herkesindir ve herkes Reiki’yi uygulayabilir. İnsanlar olarak hepimiz eşitiz ve hepimizin reiki kullanmak için kabiliyeti vardır, bu bize hepimize, doğuştan verilmiş bir haktır. Tek yapacağımız kuvvetli bir niyet ve Reiki’ye kanal olmak istememizdir. Şifa enerjisini akıtmamız sırasında bencil isteklerde bulunmadığımız, iyi niyetle hareket ettiğimiz, açık kalp ve zihinle bu enerjiye kanal olduğumuz zaman enerjinin en yüksek faydasını görebiliriz.

Reiki, olumlu bir enerjidir ve hiçbir yan etkisi, zararı yoktur. Yalnızca Reiki alan kişinin en yüksek hayrı için çalışır. Reiki uygulayıcıları gönül rahatlığıyla her türlü problem için kullanabilirler.

Reiki;

 • Özel bir yetenek gerektirmez, uyumlanan herkes reiki yapabilir,
 • Tamamen pozitiftir,
 • Enerji dengeler,
 • Sezgisel yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlar,
 • Var olan hastalıkların iyileşmesinde tamamlayıcıdır,
 • Oluşabilecek olan hastalıklarda koruyucudur,
 • Ağrıları giderir,
 • Sıkıntı, endişe, korku gibi duyguların iyileşmesinde etkilidir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Şifa verilen kişiden negatif etki almak mümkün değildir, tek taraflı olarak akar ve şifa veren kişiyi de şifalandırır.
 • Reiki ile uzaktan şifa gönderilebildiği gibi, olaylara ve ilişkilere de reiki verilebilir.

Reiki Şifası seansları ve Reiki1-2 -3 eğitim/ uyumlanma talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Özlem Çetinkaya

E-mail: info@www.ozlemcetinkaya.com
Tel: 0531 517 84 86

 

EĞİTİM VE UYGULAMA

REİKİ UYGULAMAK ZOR MUDUR?

Tam tersine, çok kolaydır. Elinizi kaldırıp kendi ağırlığıyla bedenin rahatsız bölgesine veya belirli yerlerine koyarsınız ve bir kez aklınızdan Reiki ile şifa enerjisi aktarmayı geçirirsiniz. Sonra Reiki kendiliğinden akmaya başlar. Sizin odaklanmanıza, bir mantra tekrarlamanıza, şifa imgelemesi yapmanıza gerek yoktur. En doğrusu ellerimizi koymak ve dikkatimizi başka yere vererek, günlük düşüncelerin zihinden akmasına izin vererek, tamamen çabasız bir aracı halinde Reiki enerjisine kanal olmaktır. İsterseniz işinizi, isterseniz pişireceğiniz yemeği düşünün, Reiki kendiliğinden akar. Üstelik bir kez bu enerjiye açıldığınızda, artık hep açık olursunuz, Reiki kapanmaz.

Kimler Reiki’ye açılabilir ve uygulayabilir?

Reiki’yi istisnasız herkes öğrenip uygulayabilir. Yaşın, bedensel ya da psikolojik rahatsızlıkların, gebeliğin ya da uygulanan tıbbi tedavinin hiçbir önemi yok. Reiki’ye uyumlanma ya da açılma işleminden geçen ve uygulama esaslarını öğrenen herkes, aynı gün bu enerjiyi aktarmaya başlıyor ve hem kendisine, hem de başkalarına uygulayabiliyor.

Eğitim Süresi

Her seviye (Reiki 1- 2 ve 3Master) birer tam günlük eğitimlerdir.
Eğitimde teori ve uygulama bilgisi verilmektedir.

Özlem Çetinkaya
E-mail: info@www.ozlemcetinkaya.com
Tel: 0531 517 84 86