Kurumsal Kahkaha Yogası

KAHKAHA YOGASI NEDİR?

Kahkaha Yogası nedensiz gülmeyle nefes tekniğini (Pranayama) birleştiren eşsiz bir egzersizler bütünüdür. Herkes mizah ya da fıkra olmadan gülebilir. Yetişkinlerin bilişsel düşünmeden kalpten gelen bir kahkaha elde edebildikleri tek teknik KAHKAHA YOGASI’dır. Doğal kahkahayı baskılayıp engelleyen entelektüel sistemleri devre dışı bırakır. 20 dakikalık bir kahkahanın fizyolojik fayda sağlamak için yeterli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

KAHKAHA YOGASI İÇİN 3 NEDEN

1-) Bilimsel olarak kahkahanın sağlığa faydalarından yararlanmak için kahkahanın en az 10-15 dakika sürmesi gerekir. Bu çalışmada egzersiz olarak güldüğümüz için biz kahkahayı dilediğimiz kadar uzatabilir, dilediğimiz zaman bitirebiliriz. Bu sayede kandaki oksijen seviyesi, kas gevşemesi, kan dolaşımı ve bazı hormonların salgılanması gibi bazı ölçümlenen fizyolojik değişimler meydana gelir.

2-) Herkesin yüksek sesle ve kalpten gülebileceği güvenli bir ortam sağlar.

3-) Hayatımız boyunca gelen doğal kahkaha birçok nedene ve koşula dayanır ve maalesef çevremizde bizi bu denli güldürecek çok fazla sebep yok. Bu da gülmeyi şansa bırakmak anlamına gelir. Oysa bu çalışma sayesinde biz gülmeyi şansa bırakmadan, mutlu olduğumuz için değil MUTLU OLMAK İÇİN güleriz.

İŞ HAYATI İÇİN KAHKAHA YOGASI

Dr. Kataria 15 yıl önce Kahkaha Yogası hareketini başlattığın iş hayatını hiç hesaba katmamıştı. Oysa bugün, yurt dışında İngiltere, Rusya, Hindistan, Amerika gibi ülkelerde kurumlar çalışanları için bol kahkahalı bu etkinlikleri organize ediyor. Peki, ama neden? Bu çalışmanın kurumlara nasıl bir faydası var?

1-) Stresi azaltır

2-) Mutlu, sağlıklı ve enerjik bir iş gücü oluşturur

3-) Bireysel ve dolayısıyla kurumsal performansı arttırır

4-) Takım ruhunu geliştirir

5-) Uyumlu ve pozitif bir iş ortamı sağlar

6-) Motivasyon ve heyecanı yükseltir

7-) Üretkenlik ve verimliliği arttırır

😎 İletişim becerilerini geliştirir

9-) İnavasyon ve yaratıcılık becerilerinde artış gözlenir

10-) Çalışanların öğrenme becerileri artar

11-)Duygusal zindelik yaratır…

Kurumlarınızda, Özlem Çetinkaya liderliğinde KAHKAHA YOGASI etkinliği düzenlemeyi seçerseniz, 0531 517 84 86 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Gülmeyi unutmayın,

Özlem Çetinkaya
E-mail: info@ozlemcetinkaya.com
Tel: 0531 517 84 86

Takip edin:

Facebook

İnstagram

Youtube